Nové podání

Potřebujete pomoc, protože máte problém s úřadem nebo státní institucí, cítíte se být diskriminován či diskriminována, máte zkušenost se špatným zacházením s osobou omezenou na svobodě (děje se to přímo vám nebo nás chcete na takové jednání upozornit) nebo vás trápí záležitost týkající se práv lidí s postižením? V takovém případě můžete podat podnět ombudsmanovi prostřednictvím této stránky. Nabízejí se dvě možnosti – podat podnět „anonymně“ nebo pomocí Identity občana. Je-li Vám méně než dvacet let, můžete využít zjednodušený formulář pod tlačítkem „Jsem dítě“.

Anonymně: podat podnět anonymně znamená, že sami vyplníte on-line formulář. Osobní a kontaktní údaje se nebudou nijak ověřovat. Po odeslání formuláře bude podnět zaevidován a v co nejkratším čase dostanete odpověď. Pečlivě si ale zkontrolujte údaje, které o sobě ve formuláři uvedete. Pokud bude např. v kontaktních údajích chyba, odpověď vám nemusí být doručena.

Pomocí Identity občana: (Přihlásit přes NIA) tímto způsobem mohou podat podnět držitelé kvalifikovaných prostředků elektronické identifikace. Můžete se přihlásit pomocí eObčanky, bankovní identity nebo například jiným evropským průkazem elektronické identifikace. Při podání podnětu ombudsmanovi pomocí Identity občana budete přesměrováni na identifikační bránu identitaobcana.cz. Systém pak do formuláře podnětu ombudsmanovi automaticky vyplní veškeré identifikační a kontaktní údaje, takže můžete pouze popsat problém, s nímž by Vám měl ombudsman pomoct. Při dalších přihlášeních do systému podání podnětu ombudsmanovi na této stránce si můžete ověřit stav vyřizování svého podnětu, můžete ho doplňovat apod.

Jsem dítě: Zjednodušený formulář je určený výhradně dětem a náctiletým – osobám mladším dvaceti let. Prosím nevyužívejte ho, nesplňujete-li tuto podmínku, a to ani v případě, že se Váš podnět dotýká dětí.